close× Zadzwoń 41 354 30 72
Kiehl Eco-Refresher - olej na bazie wodnej do pielęgnacji drewna Olej do pielęgnacji wszystkich europejskich gatunków drewna! Matowy, nie posiada pigmentów, wydobywa naturalną barwę drewna, nadaje się do polerowania. Po 2h nadaje sie do chodzenia a po 2 dniach do zmywania. Nie nadaje się do powierzchni zabezpieczonych powłoką i woskowanych.
Dostępność : w magazynie
SKU : 0

Dostępne opcje :

782.96

782.96


Kiehl-Eco-Refresher
Olej do pielęgnacji drewna na bazie wodnej, tworzący film

Właściwości Jedyny na świecie tego rodzaju innowacyjny produkt. Zgłoszony do patentu. Podkreśla barwę drewna w zależności od jego gatunku (wydobywając naturalny odcień). Wysycha matowo, nieperfumowany, wolny od pigmentów, utwardza się pod wpływem powietrza, zachowuje zdolność dyfuzji, nadaje się do polerowania. Prosty w użyciu, tworzy film, posiada dużą zdolność wypełniania, po 2 h nadaje się do chodzenia, a po 2 dniach do zmywania. Spełnia wymogi chemiczne zgodnie z normą DIN EN 71-3 (wolny od metali ciężkich). Nie zawiera rozpuszczalników. Pielęgnacja dalsza po całkowitym utwardzeniu powierzchni jest możliwa produktem Kiehl- Legnodur.

Skład Roślinne komponenty olejowe, woski, niejonowe związki powierzchniowo-czynne < 5 %, substancje suche wolne od metali ciężkich. pH (koncentratu): ok. 8 Obszar zastosowania Przeznaczony do pielęgnacji wszystkich europejskich gatunków drewna. W przypadku surowego drewna drzew egzotycznych należy przeprowadzić test na wrażliwość materiału. Do bazowego olejowania wzgl. olejowania późniejszego wszystkich powierzchni z naturalnego drewna takich jak: parkiet, deski podłogowe, kostka, parkiet przemysłowy, parkiet olejowany utwardzany promieniami UV, schody, płyty OSB, drewno klejone itp. Nie nadaje się do zabezpieczonych, pokrytych powłoką lub woskowanych powierzchni drewnianych.

Sposób użycia Produkt osiąga doskonałą przyczepność oraz optykę tylko na powierzchniach wolnych od tłuszczu, wosku, silikonu i pyłu oraz nie pokrytych powłoką. Temperatura podłoża powinna wahać się w granicach od 10°C do 25°C. Przed użyciem mocno wstrząsnąć produktem!
Olejowanie bazowe: szczegółowe informacje na zapytanie.
Olejowanie późniejsze: Zniszczone powierzchnie drewniane najpierw należy wyczyścić maszynowo na sucho (maszyną jednotarczową, aparatem ssącym, odkurzaczem, padem Kiehl-Legno-Pad). Maszynę należy prowadzić torem spiralnym aż do równomiernego wyczyszczenia powierzchni, usunięcia z porów powierzchniowo zalegającego brudu i uzyskania jednolitej optyki. Nie zebrany odkurzaczem mikropył należy usunąć wilgotną ściereczką.
Obróbka powierzchni: Stosować nierozcieńczony. Ok. 200 ml produktu wylać na wyczyszczoną podłogę i natychmiast rozprowadzić go cienką warstwą na ok. 10 m² powierzchni barankiem lub mopem płaskim, równomiernie zachodzącymi na siebie torami. W zależności od właściwości powierzchni wymagane są 1-2 warstwy położone co ok. 2 h. Polerowanie: Warstwę oleju można do 24 h po wyschnięciu utwardzić i nadać jej połysk poprzez polerowanie maszyną jednotarczową (ok. 150-1000 obr. na min.) i przy użyciu padu Multi-Disc. Nie ponosimy odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku niewłaściwego lub nieprofesjonalnego zastosowania produktu!

Opinie

    Dodaj Opinię jako pierwszy

Dodaj