close× Zadzwoń 41 354 30 72
Kiehl Basic-Oil - olej impregnujący Chcesz wydobyć koloryt i zabezpieczyć kamień? Oparty na naturalnych składnikach Basic-oil to impregnat do kamienia który zapewni odpowiednią pielęgnację i podkreśli optykę. Prosty w użyciu. Utwardza się pod wpływem tlenu atmosferycznego.
Dostępność : w magazynie
SKU : 3838

Dostępne opcje :

681.26

681.26


Kiehl-Basic-Oil
Olej do impregnacji kamienia

Właściwości
Olej do impregnacji kamienia na bazie surowców naturalnych. Mocno podkreśla i pogłębia koloryt kamienia. Nieperfumowany, utwardza się pod wpływem tlenu zawartego w powietrzu, zachowuje zdolność dyfuzji. Prosty w użyciu, posiada dużą zdolność wypełniania.

Skład
Naturalne oleje i woski, rozpuszczalne w wodzie rozpuszczalniki, środki suszące. Obszar zastosowania Do olejowania bazowego i późniejszego kamienia naturalnego i sztucznego jak np: łupki kamienne, drewno betonowe, terakota.

Sposób użycia
Zalecamy wcześniejsze przeprowadzenie testu na pogłębieie koloru w mało widocznym miejscu! Produkt osiąga doskonałą przyczepność oraz optykę tylko na powierzchniach wolnych od tłuszczu, wosku, silikonu i pyłu, powierzchniach chłonnych oraz fachowo przygotowanych, np. po uprzednim gruntownym myciu na mokro. Temperatura podłoża powinna wynosić od 15 °C do 25° C. Podczas utwardzania oleju pomieszczenia powinny być dobrze wietrzone. Podczas fazy utwardzania może wydzielać się zapach oleju lnianego. Kiehl-Basic-Oil mocno wstrząsnąć! Olejowanie bazowe / późniejsze: Ok. 800 ml produktu wylać na podłogę i rozprowadzić równomiernie cienką warstwą za pomocą baranka lub wałka do oleju Kiehla. Kiehl-Basic-Oil musi w sumie zadziałać na powierzchnię ok. 30 min. W tym czasie należy olej stale rozprowadzać, nie dopuszczając do pojawiania się suchych miejsc, używając przy tym narzędzi j.w. W razie potrzeby należy dolać więcej oleju. Po 30 min. musimy koniecznie zebrać nadmiar oleju, który nie wniknął do podłoża za pomocą ściągaczki neoprenowej (odporna na działanie rozpuszczalników) i usunąć go używając ściereczek wełnianych, szufelki itp. Cienki film oleju pozostający jeszcze na powierzchni należy usunąć przed jego całkowitym utwardzeniem. W tym celu zastosować maszynę jednotarczową i pad Kiehl-Finish- Pad. Brudny pad odwrócić lub wymienić na nowy. Pracować do optymalnego usunięcia filmu i wytworzenia równomiernie suchej powierzchni. Średnie zużycie pada na 10 m2 = 1pad (obustronnie). Uwaga: Ostrzeżenie! Po 2-12 h wysychania zaleca się polerowanie maszyną jednotarczową i padem Kiehl-Finish-Pad, w celu uzyskania optymalnej optyki powierzchni. Olejowanie bazowe: chodzenie i zmywanie po ok. 3 dniach. Olejowanie późniejsze: chodzenie i zmywania po ok. 1 dniu.

Metoda spray: Kiehl-Basic-Oil wlać do butelki ze spryskiwaczem. Spryskać powierzchnię i obrobić maszyną jednotarczową (ok. 150 obr./ min.). Podłoga nadaje się do chodzenia i zmywania po ok. 1 dniu. Środek czyszczący dla narzędzi pracy: Kiehl-Wax-Ex. Napoczęty kanister dobrze zamknąć i szybko zużyć. Nie ponosimy odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku nieodpowiedniego lub nieprofesjonalnego zastosowania produktu! Ostrzeżenie: Oleje wysychające pod wpływem powietrza mogą w połączeniu z pyłem drewnianym, ściereczkami, padami lub innymi akcesoriami pracy prowadzić do samozapalenia. Dlatego też, akcesoria pracy należy nasączyć wodą i oddać w szczelnie zamkniętym pojemniku do utylizacji. Należy przestrzegać miejsowych przepisów o utylizacji odpadów.

Zużycie na m2 Olejowanie bazowe: 80 – 120 ml, w zależności od chłonności podłoża (czas utwardzania ok. 3 dni) Olejowanie późniejsze: 20 – 40 ml, w zależności od chłonności podłoża (czas utwardzania ok.1 dnia) Metoda spray: 10 – 20 ml, w zależności od chłonności podłoża (czas utwardzania ok. 1 dnia) Produkt nie jest produktem konsumenckim w myśl dyrektywy 1999/44/WE Art. 1!

Opinie

    Dodaj Opinię jako pierwszy

Dodaj